Спалювання відходів та  сухої рослинності заборонено!

Дата: 30.08.2019 11:35

Фото без опису

Державна екологічна  інспекція у Львівській області спільно із Давидівською сільською радою ОТГ попереджають громадян про те, що заборонено спалювання сухої рослинності, опалого листя, стерні та будь-якого сміття. За такі порушення законодавством передбачена адміністративна відповідальність.

За спалювання відходів, у тому числі побутового сміття, передбачена відповідальність за статтею 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно якою «Порушення правил складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації, ліквідації та використання відходів тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів (340-1360 грн) доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700грн).

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти (170-340 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти ( 850-1190 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока (340-680 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від сімдесяти до ста (1190-1700грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

А також, згідно із правилами благоустрою у населених пунктах Давидівської сільської ради ОТГ та статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вчинення вище згаданих правопорушень тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 1360 грн і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від 850 до 1700 грн.

Державною екологічною інспекцією в Львівській області спільно з  управлінням ДСНС,  Національною поліцією та представниками районних державних адміністрацій і органів місцевого самоврядування проводяться рейдові перевірки, які спрямовані на недопущення та припинення випадків спалювання сухої трави.

Звертаємось до громадян з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки в умовах природного довкілля, не спалювати суху траву та залишки рослинності, не провокувати таким чином виникнення пожеж, котрі можуть завдати чимало шкоди людям та довкіллю.

Начальник відділу екологічного нагляду

(контролю) поводження з відходами та

небезпечними хімічними речовинами,

старший держінспектор з ОНПС