Осінній призов на строкову військову службу

Дата: 02.10.2018 11:42

1 жовтня в Україні розпочався осінній призов на строкову військову службу, тому юнаки 20-27 років з усієї Давидівської ОТГ повинні прибути в Пустомитівський РВК.

Хто підлягає призову до армії в 2018 році?

Призовний вік в Україні в 2018 році встановлено на рівні 20-27 років. Таким чином, чоловіки цієї вікової категорії, визнані придатними до стройової підготовки, і які не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії, зобов’язані пройти службу в рядах збройних сил України. Нагадаємо, що раніше призову в армію підлягали юнаки віком від 18 років. Разом з тим, незважаючи на підвищення віку призовників-строковиків, молоді люди 18-19 років вправі пройти службу в армії на добровільній основі (за контрактом).

Який термін служби в українській армії?

Згідно ст. 23 ЗУ «Про військовий обов’язок и військову службу» термін служби в армії становить:

• 18 місяців – для призовників, які не мають вищої освіти
  • 12 місяців – для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра

Хто має право на відстрочку або звільнення від служби в армії?

Законодавством України передбачено досить великий перелік громадян, які можуть отримати відстрочку від армії або взагалі не підлягають військовому призову. Так, відповідно до Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» потрапити під відстрочку можуть:

• чоловіки, які мають двох і більше дітей або вагітну дружину
  • студенти денних відділень ПТУ, ВНЗ і духовних семінарій
  • призовники, які є єдиними годувальниками в сім’ї
  • педагоги, лікарі, священнослужителі, поліцейські, резервісти і т.д.

Згідно ст. 18 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу», повне звільнення від служби в армії можуть отримати громадяни України:

• визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби
  • досягли 27-річного віку (на день відправлення на строкову службу)
  • які до набуття громадянства України пройшли службу в інших державах
  • виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків 1 і 2 контрактів
  • яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу
  • засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, в тому числі із звільненням від відбування покарання
  • призовники, чиї близькі родичі загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов’язаних
  • ? ?µ?·???»?????°?? ???????????? ?·???±???°?¶?µ???? ?·?° ?·?°??????????